Jak snadno přejít na Windows 10 a jak udělat snadný upgrade ze starších verzí Windows 7 a 8:


Máte Windows 7, nebo 8 a přemýšlíte zda přejít na nový Windows 10 o kterém se mluví a nevíte co Vám to může přinést a jak to udělat ?

Tak pro Vás jsme připravili tuto rychlou nápovědu pro každého.Kdo a z jakých verzí Windows jde upgarde:

Upgrade může provést každá kdo má legálně a aktivovanou verzi 7, nebo 8.1. 

Majitelé starších verzí Windows jako Vista, XP nemají právo zdarma na upgrade na novou verzi 10.
Bezplatný upgrade na Windows 10 je od Microsoftu časově omezen, tak je vhodné využít času, kdy je tento přechod zdarma a snadný. Zhruba po květnu 2016 již nebude možné zdarma přejít na novější verzi 10 a budete si ji muset zakoupit. Tak doporučujeme neváhat a upgrade si udělat v čas.Jak přejíti na Windows 10:

Přechod na novou verzi je možný dvěmi cestami.


První možnost nová čístá instralce:

Zde je cesta smazat stávající systém a provést úplně novou a čistou instalaci. Zde se postupuje podobně jako při každé instalaci operačního systému, obstaráte si instalační DVD systému a instalujete při starování počítače.


Druhá možnost upgrade ze stávajícího systému:

Pokud máte operační systém Windows 7, nebo 8 a chcete si uchovat veškeré nastavení a aplikace a nechcete si vše instalovat a nastavovat znova, tak pro Vás je určen tento upgrade.
Měli by jste snadno a rychle provést přechod na novou verzi a pracovat jako dříve se všemi výhodami nové verze.

Před upgradem na novou verzi vždy doporučujeme provést všechny aktualizace, které stávající systém nabízí.


Možnost online upgrade Windows 10:

Zde jen snadno v rámci aktualizací využijete nabízenou možnost přechodu na Windows 10, dáte stahovat tuto aktualizaci a dáte pak provedení instalace. 
Tato možnost je na první pohled snažší, ale přináší problém, že se stane nějaká chyba při stahování nebo instalaci a musíte po internetu třeba i vícekrát stahovat cca 3 až 4GB soubor dle bitovosti systému, což může být časově náročnější dle rychlosti internetového připojení.
 

Doporučený offline upgrade na Windows 10:

Zde si předem stáhněte isntalační DVD a pak ve Windows dáte instalovat a instalace probíhá podobně, jako když dáte online instalaci z aktualizace, ale zde nenastane problém s problémem se stažením souboru a zde je přechod snažší na první pokus. 

Odkazy na offline upgrade Windows 10:

Zde máte odkazy, kde si snadno stáhnete instalační DVD: 
Česká verze: http://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10

Anglická verze: http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Je nezbytně nutné upgradovat z běžícího systému (W7/W8.1), nelze rovnou při upgradu provést čistou instalaci.

Jak je to s aktivací nové verze :

Pokud jste povedli upgrade z legálně koupené verze operačního systému, tak by se měla nová aktivace provést automaticky po internetu.

Pokud by se aktivace z nějakého důvodu nepovedla, tak doporučujeme provést aktivaci Windows na aktivační telefonní lice Microsoftu číslo : (+420) 225 990 844 nebo  800 100 074. 


Co Vás může čekat po spuštění nové verze Windows 10:

Upgrade je převážně vždy bez problémů a není nutné nic nastavovat a můžete PC ihned používat bez omezení.
Občas je problém třeba pokud jste používali starší verzi antivirového programu, která není podporovaná Windows 10, tak pak musíte provést aktualizaci i antivirového programu a stáhnout aktuální verzi, která bude podporovat i Windows 10.
Samozřejmě počítejte s tím, že se nastaví nové pozadí, výchozí zvuková zařízení... tak si pak budete muset znova nastavit Váš obrázek na pozadí, případně vybrat defaultní zvukový výstup, pokud jich máte více...

Upgrade na Windows 10 je snadný a zdarma po omezenou dobu co určí Microsoft, tak neváhejte a přejděte zdarma na novou verzi, nebo pokud si na to sami netroufáte, tak Vám rádi přeinstalaci uděláme.