Kamerové systémy

Kamerové systémy jako trend moderní doby

Kamerové systémy se v dnešní době stále více dostávají do podvědomí lidí. Jedná se nejen o prostředek k ochraně osob a majetku, ale také o moderní prvek komfortu. Je běžné, že mnoho zákazníků na toto myslí při plánování nového bydlení a kamerové systémy zařazují již do projektu výstavby či rekonstrukce bytu nebo domu. Dnešní technologie umožnují jednoduchou implementaci do Vaší sítě a tím se i snižuje jejich pořizovací cena. Komfortní kamerový systém již dnes není záležitostí desítek tisíc korun. Někomu postačí pro sledování dění v potřených prostorách i obyčejná kamera v ceně kolem tisíce korun.

Jak lze se záznamem z kamerového systému pracovat?

Levnější varianty ukládají záznam na SD karty. U sofistikovanějších kamerových systémů se k ukládání dat používá pevných disků běžně užívaných v osobních počítačích a tak není problémem mít okamžitě k dispozici záznam starý i několik měsíců. Vyhledání je snadné – stačí zvolit datum a hodinu či jiný z parametrů filtru a záznam z kamer máte okamžitě k dispozici. Ten pak lze vyexportovat na flash disk nebo jiné medium a dále s ním pracovat.

Vzdálený přístup ke kamerovému systému

Současná technologie kamerových systémů umožňuje mít kdykoli přehled o Vašich prostorách. U našich kamerových systémů je standardem možnost přistupovat k systému pomocí mobilního telefonu nebo internetového prohlížeče z Vašeho PC. Telefon se spojí s centrální jednotkou systému a nabídne tak okamžitý on-line obraz z vámi sledovaných prostor. To může být velkou výhodou při případné alarmové události (narušení prostoru, vloupání…). Lze ho propojit se stávajícím elektronickým zabezpečovacím systémem (nutno konzultovat, podle typu).

Kamerový systém nemusí být jen prvkem komfortu

Ze zkušeností našich zákazníků vyplývá, že kamerový systém může být i nepřímým prostředkem ke zvýšení produktivity práce. A často i pomáhá předcházet nepříjemným situacím nebo působí jako důkazní prostředek.

Nabídka kamer je opravdu široká

Nabízíme obrovskou škálu průmyslových kamer a jejich příslušenství. Současný standard velikosti kamery se velmi zmenšil a už se nejedná o nevzhledné kovové krabice. Neruší tak příliš svým vzhledem, při zachování výborné kvality obrazu. Pro prostory, kde není žádoucí použít kamery běžného formátu, nabízíme i kamery maskované. Na trhu existují i kamery takzvaného „antivandal“ provedení, které jsou odolné vůči případnému mechanickému poškození, které by mohlo předcházet vniknutí do objektu. I pokud by ke zničení kamery přeci jen došlo, záznam zůstane uložený v centrálním prvku kamerového systému tzv. NVR – network video recorder. Pokud je potřeba pokrýt větší část pozemku, kde není žádoucí osadit vícero kamer, nabízí se i řešení pomocí tzv. PTZ kamer. Zkratka PTZ znamená – pan, tilt, zoom. PTZ kamery jsou kamery, které jsou schopny se pohybovat jak ve vertikální, tak i v horizontální ose, a zároveň mají možnost přiblížení – zoomu. Můžeme se s nimi setkávat například na větších křižovatkách ve městech, kde mohou sledovat dopravu a zaměřit se na konkrétní místo. U sofistikovanějších kamerových systémů lze definovat dráhu, po které se kamera bude pohybovat a bude tak pravidelně snímat daný prostor.

Jak fungují kamerové systémy za tmy?

U dnešních kamerových systémů je samozřejmostí noční IR přísvit. Tma jim tedy nevadí a jsou schopny pořizovat záznam i při intenzitě světla 0 Lux. Pokud by nebyl dostačující přísvit samotné kamery, je možné dokoupit IR světlomet zvlášť, který již dokáže osvětlit infračerveným světlem opravdu značnou plochu.

Kamerové sety

Existují i kamerové sety, obsahující veškeré příslušenství, které si zkušenější uživatel dokáže svépomocí nainstalovat sám. Kamerové systémy jsou nejčastěji dodávány v provedení pro 4, 8, 16, případně více kamer. Kamery mohou být napájeny jak pomocí centrálního prvku – NVR – či každá z vlastního zdroje. Každé řešení má své výhody i nevýhody. Nejvíce se ale osvědčila právě varianta, kdy jsou napájeny z NVR, protože v tomto případě stačí mít zálohované napájení (UPS) pouze pro jeden prvek kamerového systému.

Pokud máte zájem o kamerové systémy, kontaktujte nás

Problematika zabezpečení objektů pomocí CCTV je poměrně obsáhlá a nelze ji shrnout na několika řádcích. Pokud Vás naše nabídka zaujala, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám uděláme nabídku přímo pro Vás na míru.

Netfox s.r.o.

Hartigova 65, dříve Koněvova
130 00 Praha 3 - Žižkov
IČ: 275 740 32
DIČ: CZ27574032

Kontaktujte nás

Provozní doba:
PO - PÁ 9:00 - 17:00
Telefonní číslo: +420 774 600 756
Email: obchod@netfox.cz

Společnost zapsána v obchodním rejstříku Městským soudem v Praze oddíl C vložka 116806. ID datové schránky: xchpznz.
Bankovní spojení : 2405638001/5500 - Raiffeisenbank a.s.